Haber

‘2023 Umre Yolcuları Bilgilendirme Semineri’ Aydın’da gerçekleştirildi

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Daire Başkanlığı organizasyonuyla Aydın’dan umreye gidecek vatandaşlara yönelik İl Müftülükleri tarafından ‘2023 Umre Yolcuları Bilgilendirme Semineri’ düzenlendi.

Seminerde konuşan İl Müftüsü Hasan Güneş, “Sevgili kardeşlerim, çok güzel bir yolculuğun arifesindesiniz. Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Daire Başkanlığımız sizler için her türlü imkânı sağladı. Umre ibadeti için Türkiye’den kutsal topraklara yola çıktık. İbadetlerin bedeli ve değeri niyetle başlar. Sevgili Peygamberimiz (S.A.V) şöyle buyurmuştur: “Ameller niyetlere göre mükafatlandırılır. Umre yolculuk değil ibadettir. Dolayısıyla ibadettir.” Bu ibadeti başka niyetlere karıştırmadan, sadece Allah’ın rızası için yapmalıyız. Her ibadetin bir kuralı olduğu gibi umrenin de bir kuralı vardır. Bunu öğrenmeli, bilmeli ve ona göre davranmalıyız. Bu anlamda hepinize başarılar diliyorum. Rabbim niyetinizi şimdiden temiz eylesin. Devletimize, milletimize, sevdiklerinize, Filistinli kardeşlerimize ve Kutsal Topraklardaki tüm İslam alemine dua edin. Allah gezinizi hayırlı kılsın” dedi.

Aydın İl Müftülüğü tarafından düzenlenen seminer, İl Müftüsü konferans salonunda gerçekleştirildi; İl Müftüsü Hasan Güneş, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, şube yöneticileri, yetkililer ve umreler katıldı. – AYDIN

haber-eskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu