Ekonomi

Flutterwave IMTO lisansını aldı ve gözünü 656 milyar dolarlık küresel havale pazarına dikti

Nijeryalı fintech şirketi Flutterwave, Malavi Merkez Bankası’ndan Uluslararası Para Transfer Operatörü (IMTO) lisansını aldıktan sonra 2023 yılında 656 milyar dolar olması beklenen küresel havale pazarından yararlanmaya hazırlanıyor. Şirketin 19 Ekim’de aldığı lisans, yurtdışında yaşayan Afrikalılardan gelen havaleleri yönetmesine olanak tanıyor.

Bu gelişmenin, istihdam yaratma ve altyapı geliştirme yoluyla Malavi’de ekonomik büyümeyi teşvik etmesi bekleniyor. Rekabetçi döviz kurlarında 150 para biriminde işlem yapılmasını sağlayan ve sıkı güvenlik standartlarına uyan şirketin Send Uygulaması, bu çabada önemli bir rol oynayacak.

CEO Olugbenga ‘İngiltere’ Agboola, Flutterwave’in üstün finansal hizmetler sağlama konusundaki kararlılığını yeniden doğruladı. Kendisi, Malavi’de altyapı gelişimini desteklemek amacıyla uluslararası havalelerin potansiyeli konusundaki iyimserliğini dile getirdi.

IMTO lisansı Flutterwave için önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor ve onu gelişen küresel havale alanında önemli bir oyuncu olarak konumlandırıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu