Haber

Seçim günü kanayacaklardı! Teröristler yakalandı

DEAŞ Terör Örgütü’nün Türkiye’de adeta bir demokrasi günü olarak gerçekleştirilen 28 Mayıs seçimlerine gölge düşürmek için harekete geçmeye hazırlandığı MİT ve Güvenlik Güçleri tarafından belirlendi. Çatışma bölgelerinde eğitim aldıktan sonra Türkiye’ye dönen ve Konya’ya yerleşen DEAŞ Terör Örgütü üyesi AH’nin kimliği güvenlik güçleri tarafından belirlendi.

HAREKET HAZIRLIĞI YAPILIRKEN YAKALANAN TERÖRİSTİN EVİNE YAPILAN OPERASYON AŞAĞIDAKİ POLİS KAMERASINA YANSIDI

AH ve temasta olduğu 5 kişinin bulunduğu yerler gizlendi. Özel Harekat Polislerinin de katılımıyla Karatay, Meram ve Selçuklu ilçelerindeki 6 farklı konuta nefes kesen bir operasyon düzenlendi. Operasyonda yakalanarak gözaltına alınan zanlılardan AH’nin eylem hazırlığı yaptığı ve mühimmat temin etmeye çalıştığı öğrenildi. Ayrıca AH’nin örgüt başkanlarından biri olduğu ve Konya’da 5 kişilik örgüt kümesini düzenlediği öğrenildi.

Polis ekipleri baskın yaptığında, saklandığı beşinci kattaki apartmandan cep telefonunu bir alt kattaki apartmanın penceresine fırlattığı görüldü. AH’nin konuşmaya konu olan cep telefonunu örgüt liderleriyle seçime yönelik saldırıyla ilgili yazışma ve müzakerelerde bulunmak için kullandığı, konuşmaların algılanmaması için camdan dışarı attığı anlaşıldı.

2 TERÖRİST TUTUKLANDI

Konya Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi ile MİT, eylem hazırlığı yapan AH ve temaslı olduğu öğrenilen HE’nin ortak düzenlediği operasyonlarda zanlılardan YB, MC, SP ve ZD olmak üzere toplam 6 kişi gözaltına alındı. Suriye’de DEAŞ adına infazlar gerçekleştirdiği tespit edilen HE ile. .

AH ve HE çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, YB yurt dışı yasağıyla serbest kalırken, 3 kişi daha serbest bırakıldı.
Zeki Dursun-Konya

haber-dulkadiroglu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu